Lloc naixement: Reus (Baix Camp)

Data naixement: 21/01/1901

Fill de: Antoni i Pilar

Parc de Bombers: Reus

Categoria: Arquitecte Municipal – Cap de Bombers

Data entrada al cos: 1/01/1931

Repressió republicana: Destituït per les autoritats republicanes el juliol de 1936

Incidència reraguarda: –

Data mobilització al front: juny 1938

Unitat: Inspecció general d’Enginyers per obres de fortificacions

Incidència front: –

Depuració franquista: –

Repressió franquista: –

Altres dades posteriors: Va morir a Reus el 19/09/1978.