Lloc naixement: Barcelona

Data naixement: 1/07/1903

Fill de: Francesc i Josefa

Parc de Bombers: Barcelona

Categoria: bomber de 2a

Data entrada al cos: 7/08/1928

Repressió republicana: no

Incidència reraguardaEl 23/01/1938 és nomenat vicepresident de la Cooperativa dels Bombers de Barcelona

Data mobilització al front: 1/10/1938 amb la lleva 24 de Marina

Unitat: 151 brigada de Marina

Incidència front: Va desertar a mitjans de novembre de 1938 i es va amagar a Sant Adrià del Besòs, fins que el 30/01/1939 es va reincorporar al Cos de Bombers

Depuració franquista: Sense sanció

Repressió franquista: –

Altres dades posteriorsNomenat preferent el 21/12/1952. Jubilat el 7/08/1968. Va morir a Barcelona el 3/05/1983.