Lloc naixement: Gràcia (Barcelona) 

Data naixement: 14/04/1891

Fill de: Josep i Concepció

Parc de Bombers: Barcelona

Categoria: Sots-Cap Director del Servei

Data entrada al cos: 1/12/1917 

Repressió republicana: no

Incidència reraguardaMembre de la quinta columna que donava suport al bàndol franquista,  enquadrat en el “grupo Santa Marina”, 

Data mobilització al front: No va ser mobilitzat

Unitat: –

Incidència front: –

Depuració franquista: Sense sanció

Repressió franquista: –

Altres dades posteriors: El 01/04/1954 va ser nomenat Cap Director del Servei, fins la seva jubilació el 19/04/1961. Va morir a Barcelona el 7/02/1986.