Lloc naixement: 

Data naixement: 

Fill de

Parc de Bombers: Barcelona

Categoria: Xofer

Data entrada al cos: 30/06/1938 

Repressió republicana: no

Incidència reraguarda: –

Data mobilització al front: No va ser mobilitzat

Unitat

Incidència front: 

Depuració franquista: El 30/01/1939 li és comunicada una notificació de l’Ajuntament de Barcelona que és destituït per haver estat “nombrado con posterioridad al 18 de julio de 1936 por los Comités Rojos que detentaron la administración municipal”. El cap de bombers Josep Mª Jordán  demana a l’Ajuntament que tots els que han rebut aquesta notificació puguin continuar en el Cos. Finalment és destituït el 31/05/1939 per haver estat nomenat, per les autoritats republicanes, amb posterioritat al 18 de juliol de 1936. 

Repressió franquista: –

Altres dades posteriors: –