Lloc naixement: 27/07/1905

Data naixement: Barcelona 

Fill de: Joan i Filomena

Parc de Bombers: Reus

Categoria: Instructor de gimnàstica

Data entrada al cos: gener 1931

Repressió republicana: no

Incidència reraguarda: –

Data mobilització al front: Maig de 1938 amb la lleva del 26

Unitat: 100 Brigada d’Infanteria (brigada Lister) / 143 Brigada

Incidència front: Va ser ferit i hospitalitzat a l’Hospital de Cambrils. Quan va ser donat d’alta va estar un temps amagat, però es va tornar a reincorporar a l’exèrcit republicà. Amb la seva unitat va creuar la frontera. Va tornar i va ser internat en un camp de concentració, on va ser alliberat i va poder tornar a Reus

Depuració franquista: Destituït el 31/01/1939

Repressió franquista: Detingut el 22/05/1939 acusat de ser instructor i capità del “ejercito rojo” i detenir a desertors. Posteriorment també va ser acusat de participar en els incendis de les esglésies el juliol de 1936.  Va ser jutjat en consell de guerra el 6/12/1939 i condemnat a 6 anys de presó major. El 31/12/1940 va ser deixat en llibertat condicional. El 28/02/1941 li va ser commutada la pena a un any de presó menor.

Altres dades posteriors: –