Lloc naixement: Granollers (Vallès Oriental)

Data naixement: 19/06/1908

Fill de: –

Parc de Bombers: Granollers

Categoria: Arquitecte Municipal – Cap de Bombers

Data entrada al cos: 1934

Repressió republicana: no

Incidència reraguarda: Nomenat arquitecte municipal pel Comitè Antifeixista Revolucionari el 3/09/1936 (substituint a l’arquitecte municipal August Miret Balde). Va estar en aquest càrrec fins el 16/03/1937.

Data mobilització al front: Allistat voluntari el 8/10/1936 amb una columna del ram de la construcció de Granollers. 

Unitat: –

Incidència front: L’any 1938 pateix una infecció renal i passa tota la convalescència a Granollers

Depuració franquista: Inhabilitat a perpetuïtat com arquitecte per una ordre ministerial del 9 de juliol de 1942

Repressió franquista: Finalitzada la guerra es va exiliar a França on va viure a Bordeus. Amb l’ocupació nazi de França, els alemanys l’envien a treballar a fortificacions a Sant Joan Lohitzune (Lapurdi). Poc després d’acabar la guerra, mor malalt en aquesta població el 30/6/1945.

Altres dades posteriors: –