Lloc naixement: Suelves (Osca) 

Data naixement: 7/06/1902

Fill de: Andrés i Rosa

Parc de Bombers: Barcelona

Categoria: Guarda-magatzem 

Data entrada al cos: 28/05/1929

Repressió republicana: Destituït amb pèrdua de tots els drets actius i passius, per desafecte a la República, el 28/08/1936. Gràcies a les gestions dels seus companys de la UGT i la CNT, va ser readmès i la seva destitució deixada sense efecte el 18/12/1936. 

Incidència reraguarda: Membre de la quinta columna que donava suport al bàndol franquista, enquadrat en el “grupo Santa Marina”, 

Data mobilització al front: 25/09/1938 amb la lleva del 23

Unitat: Centro de Organización Permanente de Ingenieros, nº2

Incidència front: Empresonat per l’exèrcit franquista el febrer de 1939 al camp de concentració de Isla de Saltes (Huelva), va ser deixat en llibertat l’1/03/1939. Es va reincorporar el 9/03/1939.

Depuració franquista: Sense sanció

Repressió franquista: no

Altres dades posteriors: El 1954 és nomenat sergent. Es va jubilar el 5/07/1967. Va morir a Barcelona el 2/03/1973.